SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla Havza ilçesinde etkinlikler düzenlendi.

18 Mart 1915 tarihinde milletimiz için dönüm noktası olan Çanakkale zaferinin manevi değerlerini gelecek nesillere aktarmak ve değerlerine, dinine ve vatanına bağlı bireyler yetişmesinde etkin rol oynamaya katkı sağlamak amacı ile Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan"Çanakkale Ruhu Seher Vaktinde Doğar" projesi kapsamında anma törenleri yapılmıştır.
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla Havza ilçesinde etkinlikler düzenlendi.

Proje kapsamında düzenlenen anma törenleri sabah ezanı ile başlamıltır. Sabah namazından sonra atalarımızın yediği kırık buğday çorbası ve köy çöreği katılımcılara ikram edilecektir. Katılımcılarımız için ayrıca çay ve simit ikramıda yapılmıştır. Çorba ikramından sonra Kevser Parkı içerisinde bulunan Bilboardan bu günün anlam ve önemi ile ilgili sunumlar, ilçemiz şehitlerinin resimleri paylaşılmıştır. Program Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği sergi gezilmesi ile bitirilmiştir. Resmi törenler saat 10:00´da İlkkıvılcım Şehitlik Anıtında Kaymakam Alper TANRISEVER ve protokolün katılımı ile yapıldı. Daha sonra Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlene programa geçilmiştir.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

/www/18-mart-fotograflari/galeri/78

 

 

 

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.