SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uğur SAĞLAM´ın Öğretmenler Günü Mesajı...

Uğur SAĞLAM´ın Öğretmenler Günü Mesajı...

Öğretmenlerimizin önemini ve toplumdaki yerlerini benimseterek onları onurlandırmak amacıyla 1981 yılından bu yana her yıl öğretmenler gününü kutlamaktayız. Öğretmenlik mesleği, emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren en onurlu mesleklerin başında gelmektedir.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmenleri ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.’ demiştir. Başöğretmen Atatürk’ün de dediği gibi hayatımızda hepimizin üzerinde bu fedakâr ve onurlu insanların emeği bulunmaktadır.

 

Bir milletin istikbali anlamına gelen çocuklarına ve gençlerine yapılan yatırım, o milletin yarınlarına yapılan yatırımdır. Bu bağlamda bizler de çocuklarımızı eğitim-öğretim anlamında değerli öğretmenlerimize teslim ediyoruz. Evlatlarımız, öğretmenlerimizden, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi ve araştırmayı öğrenmelidirler ki özgüven sahibi, kişilikli, ülkesini ve ulusunu seven, milli ve manevi değerlerini özümsemiş bireyler olarak yetiştirilebilsinler.

 

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı bu amaçlara uygun şekilde yetiştiren, bizleri bu günlere getiren başta başöğretmen Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm değerli fedakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.

 

 

 

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.