SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK" YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay'ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi' gerçekleştirilmekte; proje kapsamında Türkiye genelinde 'bağımlılık' konulu yarışma her yıl düzenlenmektedir.

  Yarışma, edebi (şiir, kompozisyon) ve görsel (resim, afiş, karikatür, kısa video) olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir. Edebi kategoride kompozisyon, hikâye, anı, şiir;  görsel kategoride de afiş, resim, karikatür ve kısa video alanlarında başvuru yapılabilecektir. Yarışmaya Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören tüm öğrencilerimiz bireysel olarak katılabilecektir.

 Yarışma başvuruları 11 Ocak 2021 tarihinde başlamış olup yarışmaya başvurular snsg.yesilay.org.tr adresinden yapılacaktır. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasının son başvuru tarihi 31 Mart 2021'dir

 İl birincilerine il düzeyinde gerçekleştirilecek ödül törenlerinde 1000 TL ödül verilecektir. Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci gelen katılımcılara 10.000 TL, ikinci gelen katılımcılara 5.000 TL, üçüncü gelen katılımcılara ise 3.000 TL ödül verilecektir.

 

Yarışma duyurusu Eğitim Bilişim Ağı( EBA) sayfasında yayınlanmış olup okullarımıza resmi yazı gönderilmiştir.

 

Katılım koşulları, başvuru işlemleri, yarışma takvimi ve dereceye giren eserler için verilecek ödüllere ilişkin detaylı açıklama yarışma kılavuzunda yer almaktadır.

  BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.