SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Uğur SAĞLAM´ın 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Uğur SAĞLAM´ın 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Değerli Meslektaşlarım;

2016-2017 Eğitim – Öğretim yılı içerisindeki gayret ve çabalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Sizler Hz. Ali (R.A.)’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle dikkat çektiği onurlu ve kutsal bir mesleğin temsilcileri, uygulayıcıları ve yöneticilerisiniz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “ Öğretmenler; yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” derken de geleceğin inşa edilmesindeki üstün rolünüzü ve omuzlarınızdaki ağır yükü tarif etmiştir.

            Sevgili Çocuklar,

            Ailelerinizin ve bizlerin en değerli varlıklarısınız. Atalarımızın bizlere bıraktığı eşsiz ülkemizi daha da yükseltmek hepimizin görevidir.

            Sizlere bol kitap okumanızı öneriyorum, okuma sevgisini kazandıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde, çalışma konusunda bütün engelleri aşarsınız. Sonuçta hedefinize ulaşırsınız.

            Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi asla yitirmeyiniz. Çalıştığınızda, gayret ettiğinizde, planlı ve programlı çalıştığınızda başarabileceğinize inancınız tam olsun. Yaz  tatilinizi  iyi değerlendirin.  


              Değerli Velilerimiz,

              Çocuklarımız karnelerini alacaklar. Onların karnelerinde arzu ettiğiniz notlar olmayabilir. Bunları çocuklarınıza yansıtmadan nedenleri üzerinde kendimizi sorgulayarak, okul müdürümüz ve öğretmenleri ile istişare edip başarıyı daha üst noktalara taşıma amacıyla bu faaliyetler içerisinde yer almalıyız.

 
               Kıymetli Öğretmenler,

               Sizler, bir toplumu bilgi ve deneyimle bir sanatkâr ustalığıyla işleyen, ona değer katan, onun kültür, eğitim seviyesinin gelişmesinde belirlenmesinde etkin rol oynayan münevver kişilersiniz.

               Türkiye’nin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye ediniz.

               Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi gayretlerinden ve fedakârlıklarından dolayı  kutluyor, huzur dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.  

 

                                                                                                                               Uğur SAĞLAM

                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.