SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET OĞUZ ERTUĞ'UN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENEBAŞI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET OĞUZ ERTUĞ'UN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENEBAŞI MESAJI

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına erişmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Hem ilk kez okulla tanışan hem de okuluna yeniden başlayan sevgili öğrencilerimize, velilerine, arkadaşlarına ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikle okullarımızın sorunsuz bir şekilde eğitim öğretime hazır hale getirilmesinde yaz tatili süresince koşar adımlarla çalışan değerli okul müdürü, öğretmen ve eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Tatil süresince tüm teşkilatımız okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi için büyük bir çaba ve gayret sarf etmiştir.

Eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürüyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlara uygun, yüreği insan sevgisi ile dolu, Aziz Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.

Eğitim sürekli olarak yenilenmeyi, gelişmeyi, değişime açık olmayı, çalışmayı zorunlu kılan hayat boyu devam eden bir süreçtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir milleti, ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder." sözünde de ifade ettiği gibi ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak yegâne unsur eğitimdir. Bu bilinçle çalışmaya, eğitim alanında önemli projeler gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımız gelecektir, çocuklarımız yükseliştir ve çocuklarımız güvendir diyerek eğitimde günün ihtiyaçlarına uyum sağlamaya devam edeceğiz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni bir heyecan ve umutla yeni bir döneme başlıyoruz. Hedefimiz, sizleri bilgili, milli ve manevi değerlerine bağlı, araştıran, sorgulayan, çalışkan ve mutlu bireyler olarak yetiştirmektir. Sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Sizler bizim umudumuz ve güzel yarınlarımızsınız. Başarılı bir Eğitim Öğretim dönemi diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitimin temel taşı ve mimarı sizlersiniz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetiştirilmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda en büyük pay size aittir.  Göstermiş olduğunuz çaba her türlü takdirin üstündedir. Öğrencilerimizle beraber başarıyla ve sağlıkla dolu bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımızı hep birlikte çalışarak, birbirimize güvenerek en iyi ve güzel şekilde yetiştirebiliriz. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılının tüm ülkemize hayırlı olması temennisiyle "İlköğretim Haftası"nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılı bir yıl diliyorum.

 

Mehmet Oğuz ERTUĞ 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.