SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uğur SAĞLAM´ın Yarıyıl Tatil Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uğur SAĞLAM´ın yarı yıl tatili nedeni ile öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize mesajı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uğur SAĞLAM´ın Yarıyıl Tatil Mesajı...

                        ÇOK DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM, SAYIN VELİLER, SEVGİLİ ÖĞRENCİLER

               Eğitim Öğretim 1.döneminin  sonuna geldik. Bugün büyük bir heyecanla karnelerinizi, takdir ve teşekkürlerinizi, başarı ve üstün başarı belgelerinizi alacak, gururla velilerinize göstereceksiniz. Karne, sizin derslerde yaptığınız çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belgedir. Eğer karnenizde size göre bir olumsuzluk varsa, üzülmeye gerek yok, daha koskoca bir ikinci dönem bizi beklemektedir.

                Değerli Anne Babalar; Lütfen çocuklarınızla duygudaşlık yapınız. Onların sevinçlerine de üzüntülerine de ortak olunuz. Kırmadan dökmeden karne değerlendirmesini yapınız ve başarıyı artırmak adına çocuğunuz ile konuşunuz. Başarısızlıktaki bütün sorumluluğu çocuğunuza yüklemeyiniz, sorumluluğu paylaşınız. Öncelikle çocuğunuzun başarılı olduğu dersleri fark ediniz ve bu başarıların keyfini çıkarınız. Diğer çocukların karneleri ya da kardeşleri ile kıyaslamayınız. Kendi başarılarınızdan bahsederek çocuğunuzun özgüveninin sarsılmasına neden olmayınız.

                Dönem boyunca çok yoğun bir şekilde çalışan ve öğrencilerimizi Adım Adım Başarıya götüren, öğretmenlerime, yönetici arkadaşlarıma emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Okula ve öğrencilere gerekli desteği esirgemeyen velilerimize çok teşekkür ediyorum.

                Sevgili Öğrenciler tatil dönemini planlı bir şekilde geçirmenizi temenni ediyorum.Hem dinlenin hem kitap okuyun,hem eğlenin hem derslerinizi gözden geçirin.İkinci döneme bomba gibi girin.

              Evet bir dönemi daha kapattık. Ancak her bitiş yeni bir başlangıç demektir. Şimdi yeni başlangıçlara hazırlanma zamanıdır artık. Geriye dönük olarak “keşke şöyle yapsaydık” diye hayıflanmak yerine, ikinci dönemde neler yapmamız gerektiğini düşünelim. Mevlana’nın dediği gibi:“Düne ait ne kadar söz varsa,/Dünle beraber gitti cancağızım,/Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

 

                                                                                                                      Uğur SAĞLAM

 

                                                                                            

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.