SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uğur SAĞLAM´ın Yarıyıl Tatili ve Karne Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uğur SAĞLAM´ın Yarıyıl Tatili ve Karne Mesajı...

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönemini 20 Ocak 2018 tarihi itibari ile tamamlamış bulunmaktayız. Bugün ilçemizde öğrenim gören 640 anaokulu öğrencisi için “Gelişim Belgesi”,  1880 ilkokul, 2477 ortaokul ve 2405 lise öğrencisi için ise “Karne” günü. Öğrencilerimiz karne heyecanı ile birlikte 16 günlük yarıyıl tatiline başlamışlardır. Öncelikle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmalar sonucu emeğiniz karşılığı olan karne heyecanına yürekten katılıyor, bende sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamladık, öğrencilerimizin yarıyıl tatilini verimli bir şekilde geçirmeleri ve dinlenmiş bir şekilde yeni döneme başlamaları gerekmektedir.

Değerli Meslektaşlarım; sizlerde öğrencilerimizin başarısı için dönem boyunca yoğun çalışma içerisinde bulunmaktasınız. Göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalardan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Şunu da belirtmek isterim ki amacımız sadece başarılı öğrenciler yetiştirmek değil, insan haklarına saygılı, insanî ve ahlakî değerlere sahip, vicdan sahibi, sorumluluğun bilincinde vatan ve millet sevgisi olan bireyler yetiştirmektir. Unutulmamalıdır ki bilgi eksikliği telafisi kabul edilebilir bir durumdur.

Tatil süreci içerisinde öğretmenlerimizin öğrencilerimizi yoğun ev ödevlerine boğmamaları, öğrencilerin daha çok kitap okumaları ve aileleri ile birlikte sosyal aktivitelerde bulunarak süreci geçirmeleri sağlamaları gerekmektedir. 

Değerli Öğrenci Velilerimiz; çocuklarınızın karnelerinde karşılaştığınız durum ne olursa olsun onlara karşı desteğinizi ve güveninizi asla kaybetmeyin ve bunu onlara hissettirin. Bilgi eksikliği ve notların telafisi her zaman mümkün olacaktır. Çocuklarınızla birlikte daha çok vakit geçirerek onları daha yakından tanıyın, yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayın ve hayallerinin gerçekleşmesinde yardımcı olun.

 

Bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, sağlık, mutluluk, başarılar ve iyi tatiller dilerim.

 

 Uğur SAĞLAM

   İlçe Millî Eğitim Müdürü

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.