SAMSUN HAVZA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Sınavı Sonucunda İstediği Yere Yerleşemeyen veya Açık Liseye Kaydolan Öğrencileri

TEOG sınavları sonucunda örgün öğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bağzı öğrencilerimiz tercih yaptıkları veya tercih ettikleri uygun herhangi bir örgün öğretim kurumuna yerleşemedikleri için çık öğretim lisesine yönlendirmişlerdir.  
TEOG Sınavı Sonucunda İstediği Yere Yerleşemeyen veya Açık Liseye Kaydolan Öğrencileri

Bu uygulamadan sonra örgün öğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için;

1-30 Eylül tarihi itibari ile gerçekleştirilen nakil ve kabuller sonucu boş kalan kontenjanlar 1 Ekim 2015 tarihi itibari ile ilan edilecektir.

2-Bu kapsamdaki öğrenciler 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince e-Okul sistemi üzerinden görülebilecektir.

3-Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bu kapsamdaki öğrencilerin mevcut taban puan ve kontenjan esasına göre 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden boş kontenjan ilan edilen okullara İl/İLçe Öğrenci Yerleştirme Komisyonunca 3 (üç) tercih başvurusu alınacak ve yerleştirmeler 9 Ekim 2015 tarihinde merkezi yerleştirme ile yapılarak  sonuçlar aynı gün ilan edilecektir.

4-Buna rağmen hala herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen; ancak örgün öğretimde öğrenim görmek isteyen öğrenciler İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca taban puan ve kontenjan esasına göre yerleştirilebilecektir.

5-Ortaöğretim zorunlu eğitim kapsamında olması sebebi ile tüm bu işlemlerden sonra herhangi bir örgün eğitim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin kesin kayıtları açık liseye yapılmış sayılacaktır.

 

25 Mayıs Mahallesi Recep Kocatepe Sokak No5 Havza/SAMSUN - 0 362 714 11 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.